مدیر فروش خانم مشکات: 09129238456

پودر ماهی چیست و کاربرد پودر ماهی در صنعت دام و طیور

آنچه می‌خوانید:

کاربرد پودر ماهی در تامین جیره های غذایی دام و طیور نقش بسزایی دارد. ماهی ها بدلیل وجود ویتامین بالا، نوعی خاصیت مکمل و پروتئینی در تولید تقویت کننده های دام و طیور دارند. در صنعت دام طیور استفاده از این نوع محصولات حتمی است؛ زیرا باید از رفع نیاز بدنی حیوانات به مکمل و پروتئین اطمینان حاصل کرد.

پودر ماهی چیست؟

پودر ماهی از اضافه، ماهی های مورد استفاده در شرکت های تولید کنسرو و تن ماهی، مانند پوست و استخوان یا دیگر قسمت های غیر قابل تغذیه تولید میشود. در بعضی شرایط نیز در صید میگو یا ماهی های گرانبها، ماهی های صید شده نسبتا کم ارزش و غیرقابل مصرف انسان، نیز در تولید این محصول استفاده میشود.

بدلیل وابسته نبودن مواد اولیه این محصول به منابع فسیلی (صدف های معدنی) از کاربرد پودر ماهی محسوب میشود. (صید این ماهی ها از میانه تابستان تا اواخر فصل پاییز طبق قانون صورت میگیرد. )

پودر ماهی چگونه تولید میشود؟

ماهی ها و ضایعات آنها پس از جمع آوری در شرکت تولید پورد بعد از گذر چند مرحله به شکل نهایی خود میرسند.

این فرایند تولید به این صورت است:

  • آبگیری
  • پختن
  • جداسازی
  • خشک کردن

آسیاب ماهی یا ضایعات ماهی

ماهی های دارای چربی بدلیل ارزش غذایی بالای امگا سه برای مصرف و فروش قبل از مرحله آسیاب، چربی آن ها استخراج میشود.

ویژگی ها:

از مهم ترین خصوصیات پودر ماهی، وجود اسید های آمینه است که فرایند هضم و جذب را سرعت بخشیده و در رشد دام و طیور نیز به علت وجود عنصر های امگا 3، کلسیم، ویتامین های B و E و فسفر تاثیر بسزایی دارد.

کاربرد پودر ماهی در صنعت دام و طیور

این محصول در اکثر کارخانه های تولید کننده کود های کشاورزی، خوراک و جیره غذایی دام و طیور، آبزیان و خوراک میگو استفاده می شود. روغن حاصله در فرایند تولید این محصول نیز یکی از محبوب ترین محصولات در بین شرکت های تولید خوراک آبزیان است

انواع پودر ماهی

چهار نوع پودر ماهی حال حاضر در تولید است:

پودر ماهی میکتو

پودر ماهی کیلکا

پودر ماهی جنوب

پودر ماهی ساردین

جمع بندی

البته این خصوصیات در پودر ماهی های ارگانیک یافت می شود حتما هنگام خرید به ارگانیک بودن آن توجه کنید. پویا فید یکی از ارائه دهندگان خدمات پودر ماهی، صدف معدنی و تقویت کننده های دام و طیور تضمین کننده اصالت محصولات خود است. برای خرید یا مشاوره درباره پودر ماهی ها با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *