مدیر فروش خانم مشکات: 09129238456

پودر چربی

پودر چربی

پودر چربی چیست ؟

جهت تامین انرژی مورد نیاز جیره از پودر چربی استفاده می شود. از این محصول تنها برای دام استفاده نمی شود بلکه از آن برای طیور نیز استفاده می‌ کنند. افزایش انرژی برای دام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است مخصوصا دام های شیرده که در دوران شیردهی اشتهای کمی دارند، با استفاده از این پودر چربی انرژی لازم را دریافت کرده و تولید شیر می کنند.

پودر چربی به دو دسته اصلی پودرچربی خالص و پودر چربی کلسیمی تقسیم می شود. پودرچربی کلسیمی نیز در دو نوع پودرچربی کلسیمی دام و پودرچربی کلسیمی طیور تولید می شود. با گروه بازرگانی پویا فید همراه باشید تا در ادامه شما را به طور کامل با این محصول آشنا کنیم.

پودر چربی خالص و کلسیمی

همانطور که در بالا نیز گفته شد، پودرچربی تولید شده در گروه بازرگانی پویافید در دو نوع خالص و کلسیمی می باشد. از آن جایی که دام و طیور نیاز به چربی دارند پرورش دهندگان آن ها جهت برآورده سازی این نیازشان از مکمل‌ های پودرچربی استفاده می‌ کنند تا به آن ها جهت شیردهی و رشد بیشتر کمک کنند.

پودرچربی خالص درصد چربی خام بیشتری نسبت به پودر چربی کلسیمی دارد اما در مقابل قدرت هضم کمتری دارد. به همین دلیل در مقایسه با پودرچربی کلسیمی تولید انرژی خالص آن کمتر می باشد.

فواید پودر چربی

پودرچربی های موجود در پویا فید به دو دسته ی کلسیمی و خالص تقسیم می شوند. از جمله فواید آن می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • افزایش غلظت پروژسترون
 • تحریک تولید شیر
 • افزایش انرژی جیره
 • تامین انرژی لازم برای افزایش سرعت رشد در دام و طیور
 • افزایش انرژی دام های شیرده
 • بهبود تولید مثل
 • افزایش جذب ویتامین های محلول در چربی
 • فواید پودر چربی

 

علائم کمبود انرژی در دام

یکی از بارزترین علائم کمبود انرژی در دام، کاهش چشمگیر وزن و تولید شیر می باشد. علاوه بر این می توان از علائم ذکر شده در ادامه به کمبود انرژی در دام پی برد :

 • کاهش چربی شیر
 • کاهش نرخ آبستنی
 • از بین رفتن قوام مدفوع

این کمبود انرژی در دام اغلب با افزودن پودرچربی به جیره دام رفع می شود. در طول روز می توان حدود 100 تا 120 گرم پودر چربی به جیره دام های خشک و بیش از 450 گرم به جیره گاو های شیرده اضافه کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده در رابطه با تاثیر پودر چربی به خوراک دام، می توان گفت که وجود اسید های چرب در جیره دام سبب می شود که عملکرد و سلامت میکروارگانیزم ها به طور چشمگیری بهبود یابد.

روش های تولید پودر چربی

پودرچربی به دو روش مستقیم و غیر مستقیم تولید می شود. در روش مستقیم پودرچربی با فشار بالا و با استفاده از CaO تولید می شود. تجهیزاتی که در روش مستقیم مورد استفاده قرار می‌ گیرند نسبت به روش غیر مستقیم گران ‌تر بوده و توان انرژی مصرفی بیشتری دارند. اما مواد اولیه نسبتاً ارزان تر بوده و زمان واکنش نیز کوتاه تر است.

برای بهبود اقتصاد در روش مستقیم و کاهش هزینه ها و استفاده بهینه می توان از پساب های فرایند دوباره استفاده کرد. همچنین می توان آن ها را برای کشت میکروارگانیسم نیز مورد استفاده قرار داد. با این روش می توان تا حدودی هزینه های صرف شده را جبران کرد.

قیمت پودرچربی

قیمت پودر چربی بر اساس معیار های مختلفی تعیین می‌ شود. قیمت پودرچربی با پودرچربی خالص متفاوت است و طبیعتا پودرچربی خالص قیمت بالاتری دارد. با توجه به تفاوت کیفیت ها و قیمت ها بهتر است پیش از خرید ابتدا از مراکز معتبر استعلام قیمت کرده و سپس اقدام به خریداری کنید.

شرکت بازرگانی پویا فید با چندین سال سابقه در زمینه فروش خوراک دام و طیور و همچنین با داشتن تیمی متخصص و کاربلد اقدام به تولید پودرچربی با بهترین کیفیت و همچنین مناسب ترین قیمت ها کرده است. جهت خرید این محصول می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *