مدیر فروش خانم مشکات: 09129238456

مکمل دامی

مکمل دامی

همه ی گوسفند ها و دام ها برای افزایش بازدهی بیشتر علاوه بر علوفه به مکمل دامی نیز نیاز دارند در نظر داشته باشید این مکمل های دامی همانند یک کاتالیزور عمل میکنند و سبب افزایش رشد دام و همچنین افزایش شیر در گاوهای شیری می شوند . در واقع می توان گفت که کنسانتره دامی صرفا یک ماده غذایی برای رشد بیشتر دام است که حدود 7 درصد آن پروتئین و 18 درصد آن را نیز فیبر تشکیل داده است .

مواد کنسانتره دامی خواص بسیاری از جمله تامین کلیه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن گاو و گوسفند و همچنین افزایش راندمان تولید برای طیور می شود و همچنین می تواند موجب کاهش هزینه دامپروری نیز شود و جزو جدایی ناپذیر خوراک دام و طیور می باشد.

مقدار مصرف کنسانتره دامی

مقدار مصرفی این محصول برای تمام حیوانات یکی نیست و برای مصرف آن باید به وزن و جثه دام و گوسفند توجه کرد.

استفاده از بهترین مکمل دامی برای دام در طی حدودا 14 روز سبب ایجاد شکمبه در گوسفند میشود و در روز حداقل 100 تا 150 گرم کنسانتره دامی به جیره غذای گوسفند اضافه خواهد شد .

انواع مکمل دامی

مواد معدنی یک از انواع کنسانتره دامی است که در اختیار دام ها قرار میگیرد که شامل پودر صدف ،دی کلسیم فسفات ، نمک طعام ، جوش شیرین و همچنین سنگ آهک است توجه داشته باشید که تمامی مواد نام برده کنسانتره دامی هستند و موادی مثل منگنز و روی هم هستند که مصرف چندانی در کنسانتره دامی ندارند .

مکملهای دامی در انواع مختلفی تولید می شوند که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. با پویا فید همراه باشید تا در ادامه شما را با برخی از این مکمل ها آشنا کنیم.

مکمل های دامی ویتامینه

 • آمینواسید ها
 • کولین
 • نیاسین
 • پروبیوتیک ها
 • یونوفر ها
 • بافر ها
 • اسید های چرب
 • مکمل دامی ویتامینه

یکی دیگر از انواع کنسانتره دامی ویتامینه ، ویتامین دامی میباشد که از ترکیبات بسیار مهم و ضروری هستند.

ویتامین ها ترکیبات ناپایداری هستند که با توجه با شرایط دما دچار تغییر میشوند برای جلوگیری از این تغییرات از ترکیبات شیمیایی پایدار استفاده میکنند.

مکمل های دامی اسید چرب

یکی دیگر از انواع مکمل های کنسانتره دام ، مکمل دامی اسید های چرب ضروری است.

اسید های مکمل دام میتواند سبب بهبود عملکرد تولید مثل در دام میشود و این در اسید های چرب غیراشباع امگا 3 و امگا 6 موجود است .

انواع خوراک دام وطیور

بجز مکمل دامی که نقش مهمی در تهیه خوراک دام و طیور دارد، موارد زیر نیز جزو جدا ناپذیر مکملهای غذایی برای دامی می باشند.

 • صدف معدنی
 • دی کلسیم فسفات
 • کنسانتره دام
 • زئولیت
 • کنسانتره اسید آمینه

کنسانتره اسید آمینه چربی

کنسانتره اسید آمینه های صنعتی دارای 20 نوع پروتئین است که 10 نوع آن ضروری است و طی فرایند سوخت و ساز در بدن دام تولید میشود .

توجه داشته باشید که نمی توان کیفیت را از شکل ظاهری آن تشخیص داد و ساخت کنسانتره دامی باید با استفاده از تکنولوژی روز دنیا انجام داد و استفاده از مکملهای دامی نادرست و کیفیت پایین سبب کاهش تولید مطلوب خواهد شد .

قیمت عرضه مکمل های دام و طیور

قیمت های تعیین شده برای انواع مکملهای دام بر اساس میزان کیفیتشان تعیین می شود. یکی دیگر از عواملی که ممکن است بر قیمت این مکمل ها تأثیرگذار باشد برند آن می باشد. یعنی هر چقدر که تولید این مکمل ها توسط یک برند شناخته شده تر و معتبر تر باشد به همان میزان نیز قیمتش بالاتر است. در صورتی که می خواهید مکملهای دامی با کیفیت و در عین حال قیمت مناسبی را برای خود خریداری کنید بهتر است از مراکز فروشی که بدون هیچ واسطه ای اقدام به فروش این محصولات می کنند مکمل مورد نظر خود را به صورت عمده خریداری کنید. زیرا در صورتی که خرید به صورت عمده باشد هزینه حمل و نقل و بسته بندی آن نیز کمتر بوده و در نتیجه قیمت نهایی مناسب تر می باشد

در صورتی که تمایل به خرید مکمل دامی و طیور دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را جهت خرید بهترین مکمل دامی با مناسب ترین قیمت ها دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *