مدیر فروش خانم مشکات: 09129238456

پودر ماهی خالص جنوب

پودر ماهی خالص جنوب

پودر ماهی خالص جنوب
پودر ماهی خالص جنوب طی فرآیندی بنام رندر به دست می آید که حاوی مقادیر بالایی از پروتئین، چربی، نمک، امگا 3، فسفر و … می باشد. پروتئین موجود در آن کیفیت بالایی دارد، زیرا غنی از اسید های آمینه ضروری مانند لیزین و میتونین می باشد. پودر ماهی جنوب یکی از مهمترین محصولات در خوراک دام و طیور است. لازم به ذکر است بیشترین مصرف این پودر در حال حاضر در دومین صنعت کشور که صنعت مرغداری است، می باشد. همچنین این محصول به عنوان افزودنی غذای آبزیان و زیر مجموعه مهمی در صنعت پودر ماهی می باشد.

اهمیت پودر ماهی خالص جنوب
پودر ماهی خالص جنوب به قدری مقوی است که یکی از عوامل رشد دام و طیور به شمار می رود و نیز به هضم بهتر غذا هم کمک می کند. دام ها در دوره اول شیر دهی خود به مصرف پودر ماهی خیلی احتیاج دارند به دلیل اینکه پروتئین بدن آن ها را تامین می کند.

دامداران بهتر است به این این نکته توجه کنند که در ابتدا پودر ماهی را به صورت کم کم به خوراک دام اضافه کنند تا دام به خوردن آن عادت کند

پودر ماهی جنوب
پودر ماهی جنوب
چرا پودر ماهی خالص جنوب؟
ماهی های دریای جنوب اکثرا ارزش اقتصادی ندارند به همین دلیل وقتی صید می شوند طی مراحلی خشک می شوند. تا از آن ها پودر ماهی جنوب به دست بیاید. مورد دیگر اینکه ارزش غذایی بالایی دارد. لازم به ذکر است که ماهی های جنوب به دو روش هوایی و زمینی خشک می شوند.

پودر ماهی تر
برای تولید یک تن پودر ماهی تر چهار الی پنج تن ماهی مورد نیاز است این ماهی منبع عالی برای پروتئین و مواد معدنی است و عناصری مثل کلسیم و فسفر داخل آن وجود دارد و همچنین ویتامین B12 و نیاسین و همچنین مقدار بسیار کمی نیز داخل آن کربوهیدرات وجود دارد به طور کلی میتوان گفت ارزش هضم پذیری این ماهی 95 درصد است در صورتی که درصد هضم پذیری پروتئین های گیاهی که وابسته به نوع گیاه است بین 77 درصد تا 96 درصد است.

توجه داشته باشید که هر چقدر مقدار پروتئین بیشتر باشد و به همان میزان مقدار چربی و رطوبت کمتر می شود.در این صورت پودر ماهی مرغوب تر است و یکی دیگر از کاربرد های پودر ماهی در کارخانه های تولید خوراک برای دام ها همچنین غذای آبزیان و نیز کارخانه های تولید میگو به کار میرود.

انواع پودر ماهی
پودر ماهی دارای انواع مختلفی می باشد که پودر ماهی خالص جنوب یکی از آنها می باشد. در زیر سایر موارد نیز ذکر شده است:

پودر ماهی ترکیبی
پودر ماهی کیلکا
پودر ماهی میکتوفیده
پودر ماهی ساردین
انواع پودر ماهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *